Държавно първенство по ски ориентиране 2019 г.

ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА СКО „ПЛОВДИВ” НА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО СКИ ОРИЕНТИРАНЕ ПРОВЕДЕНО НА Юндола – Куртово (20-24 февруари 2019 г.)

Нашият отбор за втора поредна година участва на държавно първенство по ски ориентиране, като и този път регистрирахме отлични резултати. Класиранията на нашите състезатели са както следва:

Йордан Мандевски

На първо място трябва да отбележим отличното представяне на Захарий Мандевски във възрастова група М16 – завоюва два бронзови медала (средна и дълга дистанция). Неговият брат Йордан Мандевски се класира на 5-то място на средната дистанция.

В индивидуалните стартове отлично се представи и Христо Мандевски, който единствен се престраши да направи два старта в М21Е (19-то и 20-то място на спринт и средна дистанция). Също така зае и 4-то място в М40 – дълга дистанция.

Калин Анастасов участва в М40 и зае 3-то място в спринта, 2-ро място в средната и 5-то място в дългата дистанция.

Сибиле Шабанска участва в Ж55 и зае 1-во място в спринта и 2-ро място на дългата дистанция.

Елин Шабански взе участие в М55 като зае 1-во място в спринта и 3-то място на дългата дистанция.

Държавни шампиони за втори пореден път стана щафетата ни в М-40 в състав: Калин Анастасов, Христо Мандевски, Николай Личев.

Липсата на трети участник ни лиши от медал в М-16 където отново участваха Захарий Мандевски и Йордан Мандевски.

В заключение можем да изтъкнем цялостното отлично представяне, без изключение на целия отбор. Всички участници бяха мотивирани и участваха с желание и хъс да представят своите моментни възможности, а също така и да затвърдят доброто име на СКО „Пловдив” и през тази година.