Държавно първенство по ориентиране – 12-18 г. + Държавно първенство по ориентиране – Ветерани + Купа „Пловдив“


гр. Баня
14-16 май 2021 г.

ВРЕМЕ, МЯСТО и ПРОГРАМА:
14 май 2021 /петък/ – GPS 42.543040, 24.832703 – гр. Баня – център
• от 11:30 – регистрация на финала
• 13:00 – техническа конференция
• 13:40 – карантината за ДП-12-18 затваря
• 14:00 – спринт – ДП 12-18
• 15:30 – спринт – ДП Ветерани и Купа „Пловдив“ – 1ви ден
15 май 2021 /събота/ – GPS 42.546425, 24.850180
• 10:00 – дълга дистанция – ДП 12-18
• 13:00 – дълга дистанция – ДП Ветерани и Купа „Пловдив“ – 2ри ден
• 17:00 – награждаване – гр. Баня – център
16 май 2021 /неделя/ – GPS 42.542703, 24.873193
• 8:45 – демонстрация на процедурата за щафетата
• 9:00 – щафета – ДП 12-18
• 11:00 – средна дистанция – ДП Ветерани и Купа „Пловдив“ – 3ти ден
• 13:00 – награждаване

ОРГАНИЗАТОРИ
Българска федерация по ориентиране;
Спортен клуб по ориентиране „Пловдив”;
Със съдействието на Кметство гр. Баня;
Със съдействието на Кметство с. Бегунци

ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ
ДП 12-18: М/Ж – 12, 14, 16, 18;
ДП Ветерани: М/Ж – 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80;
Купа „Пловдив“: М21, Ж21, Отворен лесен;

КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ
Състезателите, класирали се на първите три места в отделните дистанции на Държавните първенства, ще бъдат наградени с медали.
Състезателят, който има най-добро сборно време от трите състезателни дни във възрастова група М40, ще получи приз „Николай Личев”, в памет на нашия съотборник.
Състезателите, класирали се на първите три места в общото класиране от трите състезателни дни за Купа „Пловдив“, ще бъдат наградени.
Отборното класиране за Купа „Пловдив“ ще е сбор на точките от трите старта, като за всеки старт ще се взема класирането на всички индивидуални групи от Държавните първенства + трите групи от Купа „Пловдив“. Последният завършил носи 1 точка, предпоследният – 2 точки и така до първо място. Отделно ще има бонуси за класиралите се на първите 3 места: първият ще получи допълнително 5 точки, вторият – 3 точки, а третият – 2 точки.

Бюлетин в сайта на БФО

Отлично представяне на държавното първенство по ски ориентиране!

Участниците от СКО Пловдив в държавното първенство по ски ориентиране от 03 до 07.02.2021 г. в района на м. Куртово регистрираха най-добро класиране от досегашните си участия в ДП по ски ориентиране.

Държавни шампиони станаха нашите представители във възрастова група М 18. Щафетата ни бе в състав: І-ви пост Йордан Мандевски, ІІ-ри пост Петър Барбанаков и ІІІ-ти пост Захарий Мандевски. Това е първата шампионска титла от създаването на клуба през 2016 г. Поздравления за първите шампиони! Те ще останат като първите шампиони в историята на СКО Пловдив.

Държавните шdмпиони по ски ориентиране в М 18 за 2021 г.

Държавен шампион стана Калин Анастасов в M40 в спринта. Той стана втори в средната дистанция и трети в дългата дистанция.

Йордан Мандевски регистрира престижни класирания в М 18 – 4 м. в средната и 4 м. в дългата дистанция.

Захарий Мандевски в М 18 – 5 м. в средната и 4 м. в дългата и 5 м. в спринта.

Христо Мандевски в М 40 – 5 м. в дългата дистанция, в М 35 – 6 м.

Престижно е и класирането на Петър Доганов в М 21 – 9 м. в спринта.

ДП средна
Петър Барбанаков M16 12 м.
Захарий Мандевски M18 5 м.
Йордан Мандевски M18 9 4 м.
Христо Мандевски M35 10 6 м.
Калин Анастасов M40 2 м.
Иван Анастасов M45 13 м.

ДП дълга
Захарий Мандевски M18 4 м.
Калин Анастасов M40 3 м.
Христо Мандевски M40 5 м.

ДП спринт
Христо Мандевски M21E 19 м.
Петър Доганов M21E 9 ч.
Захарий Мандевски M18 5 м.
Йордан Мандевски M18 4 м.
Калин Анастасов M40 1 м.
Иван Анастасов M45 10 м.

ДП щафети
M18 – 1 м.
1 Йордан Мандевски  
2 Петър Барбанаков  
3 Захарий Мандевски

Държавно първенство по ориентиране – 20-21 г.

Държавно първенство по ориентиране – 20-21 г.
(спринтова щафета, средна дистанция и спринт)
Купа „Пловдив“

ВРЕМЕ, МЯСТО и ПРОГРАМА:
25 септември 2020 /петък/ – гр. Пловдив – център – GPS 42.142010, 24.749608
• от 12.00 до 14.00 ч. – регистрация на финала;
• 14.15 ч. – техническа конференция;
• 14.45 ч. – демонстрация на процедурата за спринтовата щафета;
• 15.00 ч. – старт на първите постове на ДП-спринтова щафета;
• 17.00 ч. – награждаване;
26 септември 2020 /събота/ – летовище „Студенец“ – GPS 41.964782, 24.691873
• от 10.30 до 12.30 ч. – регистрация на финала;
• 13.00 ч. – старт на ДП-средна дистанция и на Купа „Пловдив“ 1-ви ден;
• 19.00 ч. – коктейл в Бизнес-център „Флавия“ (завод „П. Ченгелов“)
27 септември 2020 /неделя/ – гр. Пловдив – център – GPS 42.147552, 24.748095
• 10.00 ч. – старт на ДП-спринт и на Купа „Пловдив“ 2-ри ден;
• 13.00 ч. – награждаване;

ОРГАНИЗАТОРИ
• Българска федерация по ориентиране;
• Спортен клуб по ориентиране „Пловдив”;
• Със съдействието на Община „Пловдив“;
• Със съдействието на Район „Централен“ – Пловдив;

ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ
ДП: Средна дистанция и Спринт: – мъже 20, мъже 21, жени 20, жени 21;
Спринтова щафета – М/Ж 21, М/Ж 20 (4 поста – жена, мъж, мъж, жена)
Купа „Пловдив“: М – 12, 14, 16, 35, 45, 55, 60, 65, 70;
Ж – 12, 14, 16, 35, 45, 55, 60;
Отворен лесен; Отворен труден;

ЗАЯВКИ
Заявки се правят в сайта на БФО – http://www.orienteering.bg
Краен срок за заявки – 21ви септември (понеделник) – 23:59:59
Краен срок за поименни заявки на спринтовата щафета – 23ти септември (сряда) –
23:59:59
Заявяването на състезатели след крайния срок е възможно само за купа „Пловдив“, което
става на място, срещу двойна стартова такса и при възможност на организаторите.

Бюлетин №1

Купа „Сливен“

Кирил Петков в М18 на 1 място в средната дистанция
Кирил Петков в М18 на 1 място в спринта
Стефан Мутафчиев в М35 на 3 място в спринта

Купа „Марица изток“

2020-07-05 13.31.31.jpg
Кристияна Мутафчиева на 2 място в Ж14

2020-07-05 13.35.16
Кирил Петков на 1 място, Петър Барбанаков на 2 място и Йордан Мандевски на 3 място в М18

2020-07-05 13.35.23.jpg

2020-07-05 13.39.54
Стефан Мутафчиев на 3 място в М35

2020-07-05 13.45.17.jpg
Валентин Владимиров н 1 място в М60

2020-07-05 13.48.28
Отбора на СКО Пловдив на 2 място в отборната надпревара

2020-07-05 13.50.39.jpg

Купа „Раднево“

2020-07-05 13.08.50.jpg
Захарий Мандевски на 3 място в М16

2020-07-05 13.10.26
Кирил Петков на 1 място и Йордан Мандевски на 3 място в М18

2020-07-05 13.13.10.jpg
Деляна Давчева на 3 място в Ж35

2020-07-05 13.19.20-1.jpg
Валентин Владимиров на 1 място в М60